Bianchi AFX 9029 Deore/SLX İncelemesi | Özellikleri | Yorumlar

Bianchi AFX 9029 Deore/SLX Özellikleri

Bianchi AFX 9029 modelini incelemeye geçmeden önce biraz Bianchi’den bahsedelim. Bianchi, İtalya Malı 7 den 70 e birçok kişinin en çok duyduğu bisiklet markasıdır ülkemizde. Profesyonel bisiklet camiasında o kadar da ünlü olmayan Bianchi ülkemize birçok markayı yurt dışından ithal edip satan ve birçok yabancı markanın Türkiye’de üretimini yapan Accell Bisiklet firması tarafından satılmaktadır. 

Bianchi’nin Türkiye sitesinde gördüğünüz hiçbir bisiklet İtalya malı değildir. Tamamı Accell Bisiklet Tarafından Türkiye’de üretilmektedir. Bu bilgi günümüzde çoğu kişinin yanlış bildiği şeyin doğrusu niteliğinde.

Bianchi AFX 9029 Deore/SLX modeline gelicek olursak, bu model ARTIK SERİ ÜRETİMDEN KALDIRILDI. Fakat Fiyat/Performans bisikleti kategorisinde hala en üst sıralarda yer alıyor. Orta seviye donanıma sahip bir MTB günümüzde Bianchi AFX 9029 ‘ un neredeyse iki katı fiyata sahip. Aynı vites setine sahip sıfır bisikletler 4 bin TL ve üzeri rakamlara satılırken.Sıfır stoğu kalmayan Bianchi AFX 9029 ‘ un 2. el piyasası 1500-2000 TL arasında seyrediyor. Şimdi fotoğraflarını paylaşacağımız bisiklet 1600 TL ye alındı.

Özelliklerine geçmeden önce bisikletini incelememiz için bize izin veren Seçkin ‘ e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Resmi Özellikler

Bianchi AFX 9029 Özellikleri
Model Yılı 2014
Kadro ALÜMİNYUM 7005. TRIPLE – BUTTED HYDROFORMED 1.1/8″-1.5″YARI ENTEGRE KONİK ALIN BORUSU >
Maşa 29″ SUNTOUR SF14 XCR 32RL PM 100mm1.1/8″ 1/5″ GİDONDAN KİLİTLİ
Sele SELLE ROYAL 2066URN
Tekerlek Jant 29” BIANCHI ÇİFTKAT ALÜMİNYUM 32H DİSK
Jant Ebat 29 inç
Lastik SCHWALBE 29X2.25 57-622 RAPID ROB
Arka Aktarıcı SHIMANO SLX PLUS SHADOW
Vites sayısı 30 Vites
Fren Seti SHIMANO DEORE
Ruble  SHIMANO SLX 10 ‘ LU
Vites Kolları SHIMANO DEORE
Aynakol SHIMANO DEORE
Bisikletin Ağırlığı 13 KG
Bianchi AFX 9029 Özellikleri, İnceleme
Bianchi AFX 9029 Deore Fren
Bianchi AFX 9029 Sr Suntour XCR Maşa
Bianchi AFX 9029 Shimano SLX Shadow Arka Aktarıcı
Bianchi AFX 9029 Shimano Deore Aynakol
Bianchi AFX 9029 Shimano Deore Orta Aktarıcı 
Bianchi AFX 9029 Vites-Fren Kolu,Maşa Kilitlemesi,Gidon
Bianchi AFX 9029 Vites-Fren Kolu,Maşa Kilitlemesi,Gidon
Bianchi AFX 9029 Shimano Deore Fren Ve Vites Kolu

Bisikletin fabrika çıkışından farklı olarak Koozer 6 Tırnaklı arka göbeği bulunuyor. Harika bir hub sesine sahip bu göbek rengi ile bisiklete tamamlayıcı bir yükseltme olmuş. 


Bu bisikleti satın almanın mantıklı yönleri;

– 1600 TL ye alınabilecek bir Dağ bisikletinde bulunabilecek en iyi vites ve fren setine sahip – Kısaca FİYAT/PERFORMANS ürünü.

– Eşdeğerdeki bisikletlerden kat kat üst seviye donanımı bisiklete yeni başlayan birisini MTB Sporuna hayran bırakıp zevkle devam etmesini sağlayabilecek bir etki bırakıyor.

-Taş, kaya, merdiven, kaldırım gibi engelleri rahatlıkla aşmanızı sağlayan 29” jant ebatı, arazi ve urban sürüş için memnun bırakan bir his yaratıyor.


Üzerinde düşündüren yönleri;

-Gidondan kilitlenilebilir maşası havalı olmamasına rağmen arazi sürüşlerinde tatmin edici bir performans sunuyor. Fakat kış mevsiminin soğuk şartlarında performansı ciddi olarak düşüyor. İçi donarak geri tepmesini engeleyebiliyor. Diğer bir değişle içine girip çıkmayan maşa ayaklarından bahsediyoruz.

– Fabrika Çıkışı giriş seviye Schwalbe Rapid Rob lastikler çok çabuk eriyor, yeni lastik ihtiyacı doğuyor.


Bu bir REKLAM DEĞİLDİR!. Bisikleti kullandık ve memnun kaldık. Fiyat / Performans olarak üst, MTB olarak orta seviye donanımli bir bisiklet arayan kişilere tavsiye edebiliriz. Merak ettiğiniz, sormak istediğiniz veya eklemek, eleştirmek istediğiniz yönleri yorum olarak bize ulaştırabilirsiniz.

Facebook ile yorum yapın.

Halil Cin Yazar:

Kütahya doğumlu, bisiklet, dağcılık, gezi, tur, koşu, kamp tutkunu, doğa hastası birisi.

2 Yorum

 1. dinez
  Mart 5, 2018
  Yanıtla

  Yeni bisiklet sattım ve bisiklet bakıyorum carraro big 1027 whistle patwin 1730 ve bu bisiklet baktımlarından fiyat olarak bu daha iyi duruyor kararsızım

  • Mart 8, 2018
   Yanıtla

   Diğer markalar ile kıyasladığımızda bu bisikletin neredeyse ayni donanıma sahip olduğunu gördüm. Fakat diğerlerinden farkı fren setinin tek parmak Deore olması. Patwinden arka aktarıcı olarak daha üstün. Carraronun arka aktarıcısı XT. Fakat frenleri modelsiz. Bisikletler hemen hemen aynı seviyedeler. 29 jant olması bu bisikleti almak için bir başka sebep.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.