Çanakkale Bisiklet Turu 2018 Kayıtları | Rotası | Başvuru Ücreti

Çanakkale Bisiklet Turu

Çanakkale Bisiklet Turunun 2018 Kayıtları Başladı.

İkinci senesinde birçok sponsor ve resmi kurumun destekleri ile düzenlenen Çanakkale Bisiklet Turunun 2018 kayıtları internet üzerinden online olarak kullanıma açıldı.

Resmi sitesinde yer alan tur bilgileri:

Çanakkale Bisiklet turu bir yarış organizasyonu olarak değil, bisiklet sporunu seven katılımcılarımızla birlikte bir anı turu olarak planlanmıştır.

Turumuz; 24 ve 25 Mart 2018 tarihlerinde 2 ayrı etapta sürülecek olup, 23 ve 24 Mart 2018 tarihlerinde organizasyona paralel 2 günlük akreditasyon ve sponsor tanıtımlarının gerçekleştirileceği fuar etkinliğini de içerecektir.
Fuar alanı TroyPark Avm’ de yer alacaktır. Katılımcılarımızın muvaffakatnamelerini imzalayıp kitlerini teslim alacakları fuar alanımızda sponsorlarımızın etkinlikleri de gerçekleştirilecektir.

Çanakkale Bisiklet Turu

2018 Çanakkale Bisiklet Turu Rotası;

Çanakkale-bisiklet-turu-2018-rota-guzergah-kayıt

 

Çanakkale Bisiklet Turu 1. gün etabı; 

24 Mart 2018 Cumartesi günü dünyanın en önemli antik yerleşimlerinden biri olan, ünü 7 kıtaya yayılmış antik Troia kentine sürüş olarak gerçekleştirilecektir. Sürüş güzergâhı sahil şeridini takip ederek ana yoldan ayrı doğal sit alanı içerisinde çok özel bir atmosferde gerçekleştirilecektir. Bu etabın önümüzdeki yıllarda özellikle yurtdışından önemli bir ilgiyi çekmesi hedeflenmektedir.

Çanakkale Bisiklet Turu 2. gün etabı;

Bundan 102 yıl önce 18 milletin katıldığı tarihin en büyük mücadelelerinden birine ev sahipliği yapmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözünün yazıldığı Tarihi Gelibolu Yarımadasında yapılacaktır. Sürüş güzergâhı olarak yarımadanın güney cephesi tercih edilerek, Kilitbahir köyünden Şehitler Abidesi arasında doğa ve tarihin derinliklerinde, tarifsiz duygular içinde bir sürüş hedeflenmektedir.
Her 2 güzergâhın ev sahipliği yaptığı topraklar ‘Doğu ile Batının’ tarih öncesi çağlardan günümüze yaşanan çetin mücadelesinin dünyaca kabul gören simgeleri halindedir.
Organizasyon bu yılla birlikte hem yurt içi tanıtımlarla ulusal katılıma, hem de uluslararası tanıtımlarla yurt dışı katılıma da açık olarak planlanacaktır. Böylece hem ülke ve Çanakkale tanıtımı uluslararası düzeyde yapılmış ve hem de ülke ekonomisine de katkı sağlanmış olacaktır.
Çanakkale Bisiklet Turu’na katıldığınız için teşekkür ederiz.

Çanakkale Bisiklet Turu

Çanakkale Bisiklet Turu Kayıt Türleri Ve Kayıt Fiyati:

1-Katılımcı Kiti ile Kayıt 120 TL (2 Gün 2 Parkur) :

Bu kayıt türü ücretlidir. Katılımcılar özel çanta, forma, anı madalyası, göğüs ve plaka numarası, beslenme paketinin yanı sıra organizasyon süresince yapılacak ikram ve etkinliklerin tamamından faydalanır. Tüm katılımcıların internet üzerinden kayıt yapması zorunludur. Katılımcı kitleri fuar döneminde akreditasyon masalarından teslim edilecektir.

2- Katılımcı Kiti Olmadan Ücretsiz Kayıt (2 Gün 2 Parkur) :

Tüm katılımcıların internet üzerinden kayıt yapması zorunludur. Kayıt yaptıran katılımcıların akreditasyon fuarına katılarak ilgili masalardan serbest sürüş göğüs numarası almaları gerekmektedir.

Çanakkale Bisiklet Turu Kayıt Tarihleri : Etkinliğe katılım için kayıt tarihleri 19 Aralık 2017 – 23 Mart 2018 tarihleri arasında olup kayıtlar internet sitemizden ve fuar alanından yapılabilecektir. Son kayıt tarihi 23 Mart 2018‘dir.

Geçen sene bu tura katılamamıştım. Bisikletçi arkadaşlarımdan Emre, Kütahya’dan bir otobüs kiralayıp Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki bisiklet severler ile bu tura katılmıştı. Güzel anılar ile birlikte döndüler. Çanakkale Bisiklet Turu’na 2018 de herhangi bir aksilik olmazsa ben de katılmak istiyorum.

Facebook ile yorum yapın.

Halil Cin Yazar:

Kütahya doğumlu, bisiklet, dağcılık, gezi, tur, koşu, kamp tutkunu, doğa hastası birisi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.