Bisiklette Nabız Nasıl Ölçülür?

Evde otururken kalp ritminizi hesaplamak gayet kolay. Bileğinizdeki nabız noktasını bulup, 10 saniyede kaç kere attığını sayıp bu sayıyı 6 ile çarpmak size sonucu verecektir. Peki bunu bisiklet antrenmanı esnasında nasıl yapabilirsiniz?

Ayrıca bisiklet antreanmanlarının temel verilerinden olan nabızın bölgelerini/aralıklarının ve bu aralıklara göre anrenman programınızı nasıl tasarlayacağınızı öğrenmek için bu konuya da bakmanızı tavsiye ederiz. Bisiklette Nabız Rehberi, Nabız Bölgeleri Nelerdir?

1. Başlangıç Seviyesi Nabız Saatleri veya Akıllı Bileklikler.

Uygun fiyata bulabileceğiniz akıllı bileklikler ile nabzını ölçebilirsiniz. Fakat bisiklette kalp ritminizi ölçerken en doğru veriyi almak için Göğüs Bandına sahip bir nabız ölçer kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda en ucuz ve en güvenilir ürünlerden bir tanesine göz atmak isterseniz bakabilirsiniz. Ayrıca saati bisiklet üzerinde kullanmanın kolay yolu hakkında ipuçlarını da sizlerle paylaştık. EN UCUZ NABIZ SAATİ: GEONAUTE ONRHYTHM 110, İNCELEME | ÖZELLİKLER | FİYAT

2. GPS Destekli Akıllı Saatler.

Apple, Garmin, Polari, Huawei, Xiaomi, Amazfit.. gibi markaların gelişmiş sensörlü GPS’li akıllı saatleri ile hem nabzınızı bisiklet üzerinde ölçebilir hem de antrenman boyunca ne aralıkta seyrettiğini antrenman verilerini bilgisayar veya telefonunuza senkronize ederek inceleyebilirsiniz. Ayrıca tutarlılığı arttırmak adına bu saatleri bluetooth destekli göğüs bantları ile de kullanabilirsiniz.

3. Bisiklet Yol Bilgisayarları

Garmin, Polar, Sigma, Wahoo… vb. Nabız sensörü destekli bisiklet sayaçları antrenmanınızın diğer verileri ile birlikte kalp ritminizi gidonunuz üzerinde topladığı için takibi daha kolay hale getirirler. Bu sayede odaklandığınız nabız bölgenize göre antrenman yapmanız kolaylaşır. Anrenman sonrasında akıllı saatler gibi antrenman verilerini cihazlara senkronize ederek antrenman verileriniz üzerinde detaylı inceleme ve çalışmalar yapabilirsiniz.Bu ürünlerin içerisinde incelediğimiz en uygun fiyatlı performans ürünü olan Van Rysel BC 900 a göz atmanızı tavsiye ederiz.

Facebook ile yorum yapın.

Halil Cin Yazar:

Kütahya doğumlu, bisiklet, dağcılık, gezi, tur, koşu, kamp tutkunu, doğa hastası birisi.

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.