Kron XC 150 2019 Fiyatı ve Renkleri Belli Oldu

Her paragraf sonunda yeni renk ve tasarımlarını göreceğiniz; Kron XC 150 nin 2019 fiyatına değinmeden önce biraz neden bu kadar uçuk olmasının sebebine değinelim.

Geçtiğimiz sene Türkiye ekonomisi dalgalı denizlerde yüzdü. Doların 7 Türk Lirasının üstüne çıkması ile birlikte piyasadaki her ürün fiyatını ikiye katladı. Bu durumdan zarar eden firmalar zararı önlemek için önce ürünlerine zam yaptı daha sonra zararlarını karşılayıp tekrar kar etmek için dolar kurunu 7.50 TL ye sabitlediler.

Bu firmalardan birisi de Kron Bisiklet oldu. Daha sezon açılmadan Kron Yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre geçen sene hidrolik disk fren setli, 3 x 8 vites aksamlı Kron XC 150 1400- 1500 TL arasında satılırken; 2019 Sezonunda Kron XC 150 2100 TL’den satılacak.

Peki bu durumun bisiklet sporuna etkisi nedir biraz ondan bahsedelim. Bisiklet seven insanlar olarak bu camiayi geliştirmek, tanıtmak ve en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapıyoruz. İşimize, okulumuza bisikletle giderek insanlara daha ucuz ve temiz bir ulaşım yolunu göstererek örnek olmaya çalışıyoruz. Gençleri, çocukları bu spora yönlendirmek için etkinlikler aktiviteler düzenliyoruz. Bir çoğu bisikletin zevkine vardıktan sonra giriş seviyesi bir bisiklet almak için ebeveynlerine istekte bulunuyorlar.

Peki günümüzde orta gelir seviyesinde bir ebeveyn çocuğunu bisiklet sporuna başlatacak en kalitesiz ve giriş seviyesindeki bir ürünü 2100 TL ye satın alır mı? Siz olsaydınız alır mıydınız?

Veya bu ebeveynin şanslı olduğunu düşünelim. İki sene önce çocuğuna 800 TL ye Kron XC 150 almış bir ebeveyn düşünün. Çocuğu bisiklet sporunda kendini geliştirmiş ve daha üst seviye donanıma sahip bir bisiklete ihtiyaç duyuyor. Ailesi orta seviye bir bisiklet bakıyor ve fiyatlar 7 Bin TL den başlıyor!. Hangi aile çocuğunun bu sporda ilerlemesini ister ki? 50 TL ye bir krampon, 100 TL ye forma alarak futbola başlatabilirken…

Facebook ile yorum yapın.

Halil Cin Yazar:

Kütahya doğumlu, bisiklet, dağcılık, gezi, tur, koşu, kamp tutkunu, doğa hastası birisi.

2 Yorum

 1. Serhat
  Ocak 7, 2019
  Yanıtla

  Spor değil ticaret diyelim.

  • Ocak 7, 2019
   Yanıtla

   Aynen öyle bu durumda olan her zamanki gibi sporcuya/kullanıcıya oluyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.