Fiyat/Performans En İyi Bisiklet Işığı Tavsiyesi

Bisiklette görünür olmak çok önemli. Özellikle akşam turları veya sabah başlayan ve karanlıkta devam eden turlarda görünür olmak hayati önem taşıyor. Bisiklet ışığı, karanlıkta çevremizdekilere; ben buradayım uyarısını veren en önemli etmenlerden birisidir.

Sahip olduğunuz bisiklet ışığı trafikteki diğer sürücülere ”Ben buradayım!” uyarısını yapıyor olabilir ama etkisi düşük ise yine tehlike demektir. Bisiklet lambanız bu mesajı fılsıltı ile değil bağırarak vermelidir. Özellikle ülkemizdeki trafik kültürü göz önünde bulundurulduğunda en güvenli seçimin bu olduğunu söylemek yanlış olmasa gerek.

Yaklaşık 4 yıldır aktif olarak bisiklet kullanmaktayım. Bu süreç içerisinde elime birçok ürün geçti. Herkesin yapacağı gibi bende bu bisiklet lambalarından birini ”daha iyisini bulana kadar” kullandım. Ve şu an iki yıldır aynı bisiklet arka lambasını kullanmaktayım.

Bu öyle bir arka lamba ki akşam sürüşlerinde kimse arkanıza geçmek istemeyecek. İlk kullandığım gün bisiklet grubumuzdan; ”Abi çok iyi.”, ”Çok iyi gözüküyor.” gibi yorumlar aldım. Daha yarım saat geçmedi ki bu yorumlar ” KAPAT ŞUNU ARTIK KÖR OLDUM.” a dönüştü. Birebir sormak isteyen olursa yorumda belirtsin arkadaşların sosyal medya iletişim bilgilerini vereyim düşüncelerini öğrenirsiniz.

BMW veya Mercedes gibi lüks araçların stop lambaları ile aynı derecede parlak. Diğer arka ışıklar birkaç led koyup bunu büyüteç ile kaplarken bu bisiklet lambasında tam 30 adet led var.

Çakar/Parlak ışık/ Loş ışık modları

Bisiklet Işığı Genel Özellikleri

1. USB şarj.
2. Çakar/Çok ışık/Az ışık modları
3. Su geçirmez.
4. Şarj bitmesini ifade eden ekstra kırmızı led, şarj olurken sarı led ve şarjın dolduğunu gösteren yeşil led.
5. Ekseni ayarlanabilir, dik veya yatay kullanım için uygun elastik bağlantı aparatı.

Bisiklet aydınlatmasının şu an fiyatı 40 TL. İki yıldır kullandığımı insanların çok dikkat çekici bulduğunu ve oldukça memnun kaldığımı söyledim sizlere. Fakat bir sorun var… Işığı Aliexpress’ten aldım.

Ya abi şunu baştan söyleseydin boşuna heyecanlandık dediğinizi duyar gibiyim. Önyargı ile yaklaşmayın. En geç üç haftaya evinize getiriyorlar. Geldiği zaman eğer memnun kalmazsanız o zaman konuşalım. Bisiklet lambasını görmeden kesin yargılara varmayın.

Ürünü BURAYA TIKLAYARAK inceleyebilirsiniz.

Merak ettiğiniz şeyleri yorum yolu ile bizlere ulaştırmaktan çekinmeyin. Amacımız insanlara en iyi şekilde yardım etmeye çalışan bir Bisiklet ve Koşu Blogu olmak.

Facebook ile yorum yapın.

Halil Cin Yazar:

Kütahya doğumlu, bisiklet, dağcılık, gezi, tur, koşu, kamp tutkunu, doğa hastası birisi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.